Rankings

Re Stelvio-Mapei competitive cycle race - 36th EDITION - Male

Pos. Racer S Cat. Pos. Cat. Team Time Average (km/h)
1 VERGALLITO LUCA M ELMT 1 OM.CC 01E2412 1:04:21,08 19.577
2 PRANDI ADREA M ELMT 2 US BORMIESE 1:05:15,07 19.307
3 ROMANI RICCARDO M M1 1 ALTA VALTELLINA BIKE 1:05:25,00 19.261
4 BONAPACE ROBERTO TIMOTHY M ELMT 3 ASD SWATT CLUB 04MI242 1:07:58,05 18.536
5 DE LORENZI CHRISTIAN M M3 1 ALTA VALTELLINA BIKE 1:08:01,06 18.522
6 CANTONI DANIELE M ELMT 4 E' VALTELLINA PEDALE MORBEGNESE 1:08:27,04 18.406
7 ZACCHI RICCARDO M M1 2 TEAM COLPACK BALLAN 1:08:33,04 18.379
8 LANZONE FABIO M ELMT 5 RODMAN AZIMUT SQUADRA CORSE ASD 01TO031 1:08:53,07 18.289
9 BRACCHI MICHELE M ELMT 6 ALTA VALTELLINA BIKE 1:09:00,02 18.260
10 ACQUISTAPACE ANDREA M M1 3 A.C. POSTALESIO ASD 1:09:08,05 18.224
11 MOLTONI MATTEO M ELMT 7 TEAM MENTECORPO BY BIEMME 01TO083 1:10:11,07 17.950
12 CONFORTOLA LUCA M ELMT 8 ALTA VALTELLINA BIKE 1:10:42,10 17.818
13 MULLER CLAUDIO M ELMT 9 US BORMIESE 1:11:20,07 17.661
14 BELLO' DEMETRIO M M5 1 Asd.Galliera veneta amici in fuga. O6PD190 1:12:22,05 17.409
15 COMPAGNONI MATTEO M M1 4 ALTA VALTELLINA BIKE 1:12:29,07 17.380
16 ANTONIOLI MICHELE M M3 2 US BORMIESE 1:13:11,07 17.214
17 JENAL ROBERTO M M4 1 VELO CLUB SURSELVA 1:13:27,02 17.154
18 AGUZZI MARCO M M2 1 OTB SSD SRL 1:14:00,02 17.026
19 FRANZINI ALEX M ELMT 10 INDIVIDUALE 1:14:01,07 17.020
20 CAMPANA MASSIMO M M5 2 TOP TEAM RACE ASD 06VR153 1:14:03,07 17.013
21 MORONI MICHELE M M2 2 A.C. POSTALESIO ASD 1:14:36,02 16.889
22 GIARBA ANDREA M ELMT 11 A.C. POSTALESIO ASD 1:14:53,04 16.825
23 URBANI SIMONE M ELMT 12 ALTA VALTELLINA BIKE 1:14:54,02 16.822
24 FIOLETTI MARCO M ELMT 13 A.S.D. BASSOTOCE 01VB009 1:14:58,02 16.807
25 SALVADORI MATTEO M ELMT 14 ASD ULTRA CYCLING TEAM 12RM403 1:15:25,09 16.704
26 PEDRANZINI DENIS M M2 3 ALTA VALTELLINA BIKE 1:16:30,04 16.469
27 MERELLI STEFANO M M5 3 INDIVIDUALE 1:16:31,07 16.465
28 MACCHI MARCO M M1 5 GS MONEGLIESE 1:17:15,02 16.310
29 LAZZERI ANDREA M M1 6 US BORMIESE 1:17:25,09 16.272
30 CADEI MICHELE M M3 3 ASD TEAM ZETA 1:17:45,05 16.204
31 BIANCHI REMO M M3 4 US BORMIESE 1:18:01,07 16.148
32 BERTOLINA SIMONE M ELMT 15 ALTA VALTELLINA BIKE 1:18:08,04 16.125
33 BARUFFALDI DAVIDE M M1 7 VAM RACE ASD 1:18:30,09 16.048
34 PINI FRANCESCO M ELMT 16 A.S.D. GROSIO CICLISMO 02W1950 1:18:40,04 16.016
35 PINI NATALE M M2 4 ALTA VALTELLINA BIKE 1:19:19,04 15.884
36 PEDRINI ALBERTO M ELMT 17 US BORMIESE 1:19:19,04 15.884
37 PIZZORNO DANIELE M M1 8 Ge.sa.or. Asd 03SV094 1:19:35,02 15.832
39 MINUTI MARCO M ELMT 18 TEAM MENTECORPO BY BIEMME 01TO083 1:20:04,02 15.736
40 MAGNI ALESSIO M ELMT 19 INDIVIDUALE 1:20:12,07 15.709
41 CANI ANTONIO M M2 5 ASD CICLISTICA BRUZZANO 1:20:25,04 15.667
42 LODI ANDREA M M5 4 argon 18-hicari-stemax 08mo028 1:20:50,01 15.587
43 ANGELI ERMINIO MARCO M M3 5 ASD GROSIO CICLISMO 1:21:19,01 15.494
44 PAGANINI MORENO M M5 5 Finsks 1:21:44,06 15.414
45 MINNICINO SALVATORE M M3 6 US BORMIESE 1:21:45,04 15.412
46 AGOSTINI ROBERTO M M1 9 TEAM FAUSTO COPPI FERMIGNANO 1:22:11,09 15.329
47 MARTINAZZOLI CRISTIAN TOMMASO M M4 2 GNANI BIKE 1:22:19,09 15.304
48 COLLEONI PAOLO M M3 7 Pol. Caluschese Ciclismo asd 02D4527 1:22:28,09 15.276
49 MANNI STEFANO M M6 1 THORO BICYCLES 1:22:51,01 15.208
50 PEREGO NICOLO' M ELMT 20 ALTA VALTELLINA BIKE 1:22:55,08 15.194
51 GUARESCHI PAOLO M M6 2 Bike Road team H051685 1:23:18,04 15.125
52 RONZONI ANDREA M ELMT 21 ASD GIULIANO BARCELLA 1:23:31,06 15.085
54 TAVELLI GIORGIO M M3 8 BICI CLUB BERBENNO ASD 1:24:12,04 14.963
55 AONDIO MATTEO M ELMT 22 SC PEDALE GALBIATESE ASD 1:24:22,04 14.934
56 RINALDI GIANCARLO M M1 10 A.S.D. GROSIO CICLISMO 02W1950 1:24:47,06 14.860
57 ZECCHETTO ALBERTO M ELMT 23 VELOCLUB SEGRATE 1:24:58,04 14.828
58 SIMONCINI DIEGO M ELMT 24 M.G.SPORTECH BK0211580 1:25:00,04 14.822
59 TAVELLI MAURO M M2 6 ASD HARDENNO BIKE 1:25:01,09 14.818
60 ALBERGO SALVATORE M ELMT 25 ASD LA ORSI BIKE 1:25:04,09 14.809
61 SIVIERO STEFANO M M4 3 BRONTOLO BIKE ASD 1:25:35,01 14.722
62 FENAROLI DIEGO M M4 4 Isolpi racing team 20L1264 1:25:41,09 14.703
63 MELE' LUCA M M1 11 INDIVIDUALE 1:25:44,04 14.696
64 RAINOLTER MARCO M M5 6 US BORMIESE 1:26:08,06 14.627
65 DEI CAS FEDERICO M ELMT 26 US BORMIESE 1:26:21,06 14.590
66 ODOLINI MICHELE M M3 9 FLANDRES LOVE - SPORTLAND 1:26:26,01 14.577
67 GEROSA MICHELE M M3 10 VAM RACE ASD 1:26:33,09 14.556
68 RIGAMONTI MATTEO M ELMT 27 VELOPLUS 1:27:01,01 14.480
69 FERRARO RICCARDO M ELMT 28 INDIVIDUALE 1:27:10,07 14.453
70 GRANATA LUIGI M M4 5 Team All4cycling-bdc 04VA051 1:27:11,01 14.452
72 BRESCIANO SIMONE M M4 6 ASD VIGNOLO CICLISMO 01PM005 1:27:30,08 14.398
73 GALBUSERA GUIDO M M7 1 A.C. POSTALESIO ASD 1:27:38,01 14.378
74 BOLIS ANDREA M NC 0 TALAMONA SPORT TEAM 1:27:40,06 14.371
75 CALO' STEFANO M M3 11 BIKE TEAM FORMAGGILANDIA 2 1:28:05,04 14.304
76 ARLATI FRANCESCO M M1 12 ALTA VALTELLINA BIKE 1:28:15,01 14.277
77 SECCHI NICHOLAS M ELMT 29 ALTA VALTELLINA BIKE 1:28:16,08 14.273
78 SCANDROGLIO ALESSANDRO M M3 12 ASD CICLISTICA AVIS GALLARATE 04VA067 1:28:20,06 14.263
79 HOHWIELER CHE M M5 7 INDIVIDUALE 1:28:41,01 14.208
80 BELLESINI EUGENIO M M5 8 US BORMIESE 1:28:47,04 14.191
81 MARTINELLI FRANCESCO M ELMT 30 US BORMIESE 1:28:54,01 14.173
82 TOGNI PAOLO M M5 9 US BORMIESE 1:29:00,01 14.157
83 TONIATTI CANDIDO M M4 7 US BORMIESE 1:29:03,02 14.149
85 BAVO GIUSEPPE M M8 1 A.C. POSTALESIO ASD 1:29:19,01 14.107
86 CUSINI PIETRO M M1 13 A.S.D. GROSIO CICLISMO 02W1950 1:29:22,01 14.099
87 STERNI FEDERICO M M3 13 CICLI BETTONI COSTA VOLPINO ASD 1:30:05,07 13.985
88 MONTANELLI WALTER M M6 3 GS PEREGO 04CO069 1:30:15,03 13.960
89 GASPERI MARCO M M2 7 US BORMIESE 1:30:38,06 13.901
90 LANDI LUIGI M M5 10 ASD HARDENNO BIKE 1:30:39,03 13.899
91 MICHELI ELIO M M6 4 SC PEDALE GALBIATESE ASD 1:30:57,08 13.852
92 SAZIO ANDREA M M3 14 OTB SSD SRL 1:31:04,06 13.835
93 SIBOLDI BATTISTA M M5 11 ASD GIULIANO BARCELLA 1:31:24,03 13.785
94 ROSSI LUCA M M2 8 TEAM PAREDI 1:31:59,01 13.698
95 PIURI ABELE M M8 2 INDIVIDUALE 1:32:00,01 13.695
96 TROTTI MARIO M M7 2 US BORMIESE 1:32:01,08 13.691
97 GIUSTINI PAOLO M M5 12 A.S.D. NEW MARIO PUPILLI 1:32:17,06 13.652
98 CONFORTOLA MARCO M M1 14 US BORMIESE 1:32:36,01 13.607
99 CORTI TIZIANO M M6 5 Asd Team Xbike Friends 1:32:39,08 13.598
100 CONSONNI ANDREA M M3 15 COMOLAKE TEAM 1:32:39,08 13.598
101 VALSECCHI MATTEO M ELMT 31 ASD BINDELLA 02N4420 1:32:43,03 13.589
102 REDAELLI GIUSEPPE M M7 3 SIRONE BIKE 1:32:43,07 13.588
103 MARIOTTI GIM M M2 9 GNANI BIKE 1:32:49,06 13.574
104 DIONIGI PAOLO M M7 4 dipa falasca 12rm494 1:33:13,03 13.516
105 CASIRAGHI GIULIO M M5 13 ASD TREGASIO CYCLING TEAM 1:33:17,06 13.506
106 RUSSO ROBERTO M M5 14 US BORMIESE 1:33:20,01 13.500
107 TOGNONI DARIO M ELMT 32 VELOCLUB SEGRATE 1:33:46,06 13.436
108 POLI LUCA M M4 8 ASD CAFFARO TEAM 02B4484 1:33:48,01 13.433
109 VILLA LUCA M M4 9 US BORMIESE 1:34:12,05 13.375
111 PEZZOTTI MANUEL M M4 10 CICLI BETTONI COSTA VOLPINO ASD 1:34:54,08 13.275
112 SCHENA DANIELE M M4 11 US BORMIESE 1:34:56,09 13.270
113 COLOMBO SIMONE M ELMT 33 CANTURINO 1902 ASD 1:35:08,03 13.244
114 CAPPELLETTI SILVANO M M6 6 US BORMIESE 1:35:11,07 13.236
115 VINCITORIO THOMAS M ELMT 34 A.S.D. ALTO LARIO CYCLING EXTREME TEAM 16900166 1:35:17,08 13.222
117 BIANCHI CLAUDIO M M6 7 TEAM VALTELLINA ASD 1:35:47,05 13.153
118 STROVEGLI PAOLO M M2 10 A.S.D. NEW MARIO PUPILLI 1:36:02,00 13.120
120 FORMENTINI FRANCESCO M M1 15 ASD FREE BIKE TEAM 1:37:13,05 12.960
121 POZZI MATTEO M ELMT 35 US BORMIESE 1:37:19,03 12.947
122 INVERNIZZI SIMONE M M5 15 ASD CICLI PIAZZALUNGA 1:37:20,06 12.944
125 GARZETTI MARCO M M1 16 ALTA VALTELLINA BIKE 1:37:25,02 12.934
127 BERBENNI FLAVIO M M7 5 US BORMIESE 1:38:07,08 12.840
128 BIANCHI ENRICO M M2 11 PEDALE LECCHESE 1:38:35,00 12.781
129 MARTINELLI STEFANO M M5 16 TEAM RASCHIANI 1:38:47,00 12.755
131 BOTTONI DANILO M ELMT 36 A.C. POSTALESIO ASD 1:39:16,07 12.692
132 NOSEDA FABIO M M3 16 VAM RACE ASD 1:39:40,08 12.640
133 POZZONI DIEGO M M2 12 ASD GEFO 1:39:45,09 12.630
134 ATZORI GIANLUCA M M5 17 Freeride Losa Factory 10103710259 1:39:57,08 12.605
137 MARIANA MAURIZIO M M6 8 A.C. POSTALESIO ASD 1:41:32,10 12.408
138 RATTI ANTONIO M M7 6 AS PREMANA 02L4294 1:41:53,09 12.365
139 BOTTA SERGIO M M4 12 PUNTOSPORT TEAM 1:41:59,01 12.355
140 BOLIS ALESSANDRO M M5 18 US BORMIESE 1:42:22,05 12.308
142 CAVAGNA ERIK M M4 13 G.S. CITTÀ DI TREVIGLIO 1:42:52,05 12.248
144 TRABUCCHI ADRIANO M M6 9 US BORMIESE 1:43:40,10 12.152
145 FRACASSI ALESSANDRO M M2 13 TESSERA GIORNALIERA 1:43:49,00 12.137
146 CAVALLARI ALESSANDRO M M3 17 UISP FERRARA 1:43:58,07 12.118
147 FRIGERIO ALBERTO M M5 19 US BORMIESE 1:44:01,03 12.113
149 ORSONI PAOLO M M3 18 SCV SQUADRA CORSE VALTELLINA ASD 1:44:20,07 12.075
151 RIDOLFI MIRKO M M3 19 TEAM PASSION FAENTINA 1:44:44,04 12.030
152 ONGANIA MAURIZIO M M7 7 asd amici comaschi del ciclismo 04CO008 1:44:48,02 12.022
153 CRIPPA MASSIMO M M5 20 ASD TREGASIO CYCLING TEAM 1:44:53,07 12.012
154 MAURI PIER ANTONIO M M7 8 CICLISTICA ERBESE 1:44:57,07 12.004
156 SELVA NELLO M M6 10 A.C. POSTALESIO ASD 1:45:03,10 11.992
157 ROTA ITALO M M7 9 BONFANTI RACING TEAM 02K4397 1:45:53,02 11.900
158 SEMINATI FABIO M M5 21 BIKE TEAM FORMAGGILANDIA 2 1:46:05,07 11.876
160 BOGLIONI ANTONIO M M5 22 BIKE TEAM FORMAGGILANDIA 2 1:46:29,02 11.832
161 GUSMEO MASSIMO M M4 14 CICLISTICA ERBESE 1:46:33,10 11.824
162 GAFFORELLI FABIANO M M4 15 CICLISTICA ERBESE 1:46:50,02 11.794
163 GUERRI FABIO M M6 11 Fontanabuona cYCling accademy 06c0231 1:46:54,02 11.786
164 DAGHETTA ANDREA M M6 12 AGOAL 1:47:17,10 11.743
165 MONTANARI RICCARDO M M4 16 Polisportiva Avis bolognese 1:47:24,02 11.731
166 LUCCHETTI MAURIZIO M M5 23 CICLO CLUB A BICICLEATA 1:47:53,05 11.678
167 COLPANI GIANCARLO M M6 13 club francesconi 1:48:09,02 11.650
168 STADNIK TOMASZ M M1 17 Kameleon Team 1:48:22,06 11.626
169 PIZZI EMANUELE M M1 18 GS Misintese 1:48:28,07 11.615
170 CAPODAGLIO ITALO M M6 14 ASD POLISPORTIVA TEAM BRIANZA 1:48:31,07 11.610
171 ALIPRANDI MARCO M M2 14 G.S. Trabattoni ASD 02X3578 1:48:32,07 11.608
172 SFORACCHI ANDREA M M2 15 US BORMIESE 1:48:34,05 11.605
173 MESSINA GIOVANNI M M7 10 US BORMIESE 1:48:49,10 11.577
174 BENEDETTI PIERANGELO M M4 17 CICLISTICA ERBESE 1:48:59,05 11.561
175 VENERITO ALESSANDRO M M5 24 ASD CICLISMO PAVIA 1:49:07,07 11.546
176 CECI FABIO M M6 15 TURBOLENTO SSD 1:49:08,07 11.544
177 BELLUCO DANIELE M ELMT 37 SIRONI TANZI 1947 SEVESO 1:49:12,02 11.538
180 CORTI GIOVANNI LUCA M M5 25 SIRONE BIKE 1:50:03,04 11.449
181 BARBARO LUIGI M M5 26 POLISPORTIVA AURORA 04CO101 1:50:12,05 11.433
182 CHIODO PAOLO M M7 11 US BORMIESE 1:50:20,04 11.419
184 AUSTONI ALESSANDRO M M4 18 ASD TEAM ZETA 1:50:49,02 11.370
185 CORTI IVAN M M6 16 BIKE TEAM FORMAGGILANDIA 2 1:51:00,09 11.350
187 BRUSCO CHRISTIAN M M4 19 ASD EVO PROJECT 1:51:17,07 11.321
188 DE VECCHI MAURIZIO M M6 17 SPEEDY BIKE 1:52:49,04 11.168
189 RAPINESE ALESSANDRO M M4 20 SARTORIA CYCLING CLUB 1:52:55,02 11.158
190 CASTELLI SERGIO M M7 12 SPINAVERDE COMO 1:53:27,07 11.105
191 VECCHIATO ROBERTO M M8 3 SC SPINAVERDE 1:53:27,07 11.105
192 TORELLI DANIELE M M5 27 G.S.Misintese 02T3319 1:53:47,07 11.073
193 DEL MAFFEO GIANLUCA M M5 28 US BORMIESE 1:54:01,04 11.050
194 INVERNIZZI STEFANO M M4 21 ASD CICLI PIAZZALUNGA 1:54:11,02 11.035
195 TENTORI RAFFAELE M M5 29 US BORMIESE 1:54:19,04 11.021
197 BRAMBILLA GIANLUCA M M5 30 ASD GEFO 1:54:34,09 10.996
198 PARISATO EMANUELE M M4 22 US BORMIESE 1:54:52,02 10.969
199 GORETTI FRANCESCO M M6 18 ASD EVO PROJECT 1:54:54,07 10.965
200 MARTINI NICCOLO' M M1 19 ASD SANTARCANGELO BIKE DARIO BELTRAMBINI 08F C0011:055:22.92 10.920
201 SOTTOCORNOLA FABIO M M6 19 ASD GEFO 1:55:36,02 10.899
202 STARC PAOLO M M5 31 US BORMIESE 1:56:04,09 10.854
204 ZANOTTI MASSIMO M M8 4 VELOCLUB SEGRATE 1:56:21,04 10.829
205 DE LUCIA LUIGI M M6 20 ASD NUOVA CICLOAMATORI CESANO MADERNO 1:56:31,09 10.812
207 MARIANA ROMANO M M5 32 A.C. POSTALESIO ASD 1:56:58,07 10.771
208 BAZZI CLAUDIO M M3 20 COMOLAKE TEAM 1:57:08,04 10.756
209 VINCENZI ROBERTO M M1 20 TURBOLENTO SSD 1:57:19,10 10.739
212 BARATTI FAUSTO M M4 23 CICLISTICA ERBESE 1:57:47,09 10.696
213 MICCIO MAURIZIO M M7 13 US BORMIESE 1:58:06,04 10.668
214 BIELLA STEFANO M M3 21 VENUS TRIATHLON 1:58:08,04 10.665
215 BADA PAOLO M M6 21 asd uggiatese bici bike 93 04CO38 1:58:21,09 10.645
216 FOPPOLI LEONE M M8 5 US BORMIESE 1:58:43,01 10.613
217 CERUTTI GABRIELE M M8 6 CICLISTICA ERBESE 1:58:53,06 10.598
218 GEROSA FABIO M M3 22 VAM RACE ASD 1:59:09,04 10.574
219 DROZD SEBASTIAN M M3 23 INDIVIDUALE 1:59:29,01 10.545
220 MOLTENI LUCA M M3 24 VAM RACE ASD 1:59:32,01 10.541
221 BOGGIO PIETRO M M8 7 ASD CICLI GUIZZARDI 1:59:43,04 10.524
222 LODETTI LUIGI M M5 33 TEAM MORETTI ASD 1:59:55,04 10.507
224 LAMBERTI CORRADO M M8 8 US BORMIESE 2:00:34,04 10.450
225 ROCCA CRISTIAN M M3 25 VAM RACE ASD 2:00:36,04 10.447
226 VALDISOLO STEFANO M M6 22 MTBEAR CICLI PANTANO TEAM 2:00:43,04 10.437
227 SALA FABIO M M3 26 Gs cavallasca asd 2:01:07,09 10.402
228 MIAZGOWSKI MICHA? M M1 21 INDIVIDUALE 2:01:12,06 10.395
230 BUTTA IVAN M M5 34 ASD GEFO 2:01:21,09 10.382
231 BATTAGLIA PIETRO M M7 14 CICLISTICA ERBESE 2:01:56,04 10.333
232 ANGELETTI ALBERTO M M7 15 CICLISTICA ERBESE 2:02:27,03 10.289
233 TAGLIABUE MATTIA M M2 16 CICLISTICA ERBESE 2:02:27,03 10.289
234 PORTA SIMONE M M2 17 SIRONI TANZI 1947 SEVESO 2:03:15,03 10.223
235 FIORELLI ALAN M M2 18 US BORMIESE 2:03:46,01 10.180
237 ZANGRANDO MARIO M M7 16 US BORMIESE 2:04:12,01 10.145
238 MUSCI FLAVIO BENVENUTO M M4 24 Gemini Team 02Q3874 2:04:22,04 10.131
239 ANDREOLA NICCOLO' M M1 22 US BORMIESE 2:04:33,09 10.115
240 MUSI CLAUDIO M M2 19 US BORMIESE 2:04:38,06 10.109
241 XELLA DANIELE M M5 35 ROAD RUNNERS CLUB MILANO 2:04:57,04 10.084
242 CUSINI SEVERINO M M4 25 US BORMIESE 2:05:39,01 10.028
243 COLOMBO GIOVANNI M M7 17 ASD TREGASIO CYCLING TEAM 2:05:46,09 10.017
244 CASTELLI ANDREA M M4 26 US BORMIESE 2:05:47,01 10.017
245 CHIEREGATO LUCA M M4 27 ASD GS PAVAJON 2:06:25,04 9.967
246 ARRIGONI GIANLUIGI M M4 28 ASD GEFO 2:06:46,03 9.939
247 DI MARIA SALVATORE M M8 9 CICLISTICA ERBESE 2:06:50,06 9.934
248 RUBAGA SAMUELE M M1 23 ATLETICA TREVIGLIO 2415 2:07:13,08 9.903
249 CATALINI ANDREA M M4 29 ASD DELTA COSTRUZIONI 2:07:23,06 9.891
250 GATTI ROBERTO M M4 30 sc gerbi 1910 asd 2:07:42,00 9.867
251 MANGIA GIUSEPPE M M8 10 ASD MTB COLLEPASSO 2:07:59,03 9.845
252 RIGAMONTI STEFANO M M6 23 VELOPLUS 2:08:02,01 9.841
253 MARCATO SERGIO M M7 18 GB JUNIOR TEAM 2:08:34,06 9.800
254 LO PRESTI SANTO M M8 11 PEDAL CLUB OFFICINAAPEDALI ASD 0431 2:09:31,06 9.728
256 SIPKOVA BARBORA M M5 36 INDIVIDUALE 2:10:47,04 9.634
257 SARTORI MASSIMO M M7 19 US BORMIESE 2:11:05,00 9.612
258 SPIRI ALESSANDRO M M3 27 ASD SOFTBIKE CREW 2:11:07,09 9.609
259 BOTTINO ALBERTO M M5 37 ASD SOFTBIKE CREW 2:11:08,06 9.608
260 ROSSI GIACOMO M M2 20 PEDALE LECCHESE 2:11:35,03 9.575
261 PUSANI STEFANO M M4 31 US BORMIESE 2:11:38,03 9.572
262 BRAGA MARCO M M4 32 UISP FERRARA 2:11:39,09 9.570
264 FONTANA MARCO M M5 38 FUNTOS BIKE NRC 2:12:09,03 9.534
265 PORRINI FLAVIO M M8 12 FUNTOS BIKE NRC 2:12:21,07 9.519
266 RAVERA CARLO M M6 24 G.S. MISINTESE 2:13:05,03 9.467
268 TETTAMANZI ENZO M M6 25 SPINAVERDE COMO 2:13:17,03 9.453
269 LAMBRUGHI FABIO M M1 24 GS MISINTESE 2:14:31,05 9.366
273 SALA ROMANO M M5 39 GS Sironi Tanzi 1947 02U0231 2:15:08,05 9.323
274 NICOLINI MATTEO M M1 25 Fontanabuona circling accademy 06c0231 2:15:18,08 9.312
275 CIRANNA PAOLO GIOVANNI M M6 26 G.S.Misintese 02T3319 2:16:04,03 9.260
276 MAZZA PIER LUCA M M7 20 GRUPPO SPORTIVO CITTA' DI TREVIGLIO 2:16:47,00 9.212
278 FINAZZI LUCA M M5 40 TEAM ASNAGHI 2:17:35,00 9.158
279 MENGHINI MARCO M M7 21 ASD Pedale Aguglianese 09R0308 2:19:48,02 9.013
280 SUGLIA ALESSANDRO M M6 27 US BORMIESE 2:20:44,05 8.953
282 GORLA GIANLUCA M M5 41 CICLISTICA ERBESE 2:22:20,05 8.852
283 LOCATELLI ENRICO M M8 13 CICLISTICA ERBESE 2:22:20,05 8.852
284 FRANZINI PAOLO M M7 22 ATLETICA CORRIFERRARA ASD 2:23:16,10 8.794
285 VILLA FABIO M M7 23 ASD POLISPORTIVA TEAM BRIANZA 2:23:23,02 8.787
286 BUONGALLINO BIAGIO M M5 42 TEAM ASNAGHI 2:24:13,10 8.736
287 MARTINOLI NICCOLO' M ELMT 38 ASD BERTI 04VA048 2:24:47,10 8.702
288 PAGANO CARMINE M M6 28 TEAM ASNAGHI 2:27:35,05 8.537
289 PINI STEFANINO M M8 14 US BORMIESE 2:28:16,07 8.498
290 MONTI ALFONSO M M2 21 SIRONI TANZI 1947 SEVESO 2:28:21,02 8.493
291 ISENBURG SEBASTIANO M M7 24 US BORMIESE 2:29:05,09 8.451
292 ROSSETTO RENZO M M8 15 DE RAN CLAB 2:29:18,04 8.439
293 DEL RE MAURIZIO M M8 16 ASD BIKE FARM RACE TEAM 00001718 2:29:41,07 8.417
294 FORNARI MARIO M M6 29 US BORMIESE 2:29:44,09 8.414
295 PIROVANO ANGELO M M8 17 CICLISTICA ERBESE 2:30:16,01 8.385
296 GALBIATI RICCARDO M M5 43 ASD POLISPORTIVA TEAM BRIANZA 2:30:30,07 8.371
297 BERTOZZI GRAZIANO M M7 25 Azz tv Fausto coppi cesenatico 2:30:42,07 8.360
298 FRIGERIO GIUSEPPE M M6 30 TURBOLENTO SSD 2:31:06,04 8.338
299 FERRARESE MANSUETO M M8 18 Dotta bike asdilettantistica 01to097 2:31:13,09 8.332
300 GARDUMO CORRADO M M5 44 ASD POLISPORTIVA TEAM BRIANZA 2:31:22,04 8.324
301 RUSSO VINCENZO M M7 26 US BORMIESE 2:33:46,01 8.194
302 WARZECHA PIOTR M M3 28 INDIVIDUALE 2:34:20,09 8.163
304 CILLERAI LORI M M8 19 RODMAN AZIMUT SQUADRA CORSE ASD 01TO031 2:36:11,01 8.067
305 POLOGNA LINO M M8 20 US BORMIESE 2:36:19,06 8.060
306 GIORDANO FEDERICO M M6 31 TEAM 100.1 ASD 02X4242 2:36:41,01 8.042
307 DZIEGIELEWSKI SYLWESTER M M6 32 INDIVIDUALE 2:38:33,06 7.946
308 DISTASO COSIMO M M4 33 TEAM ASNAGHI 2:41:21,01 7.809
309 BONO FERNANDO M M8 21 CICLISTICA ERBESE 2:41:42,04 7.792
310 AGNATI PAOLO M M5 45 CICLISTICA ERBESE 2:41:42,06 7.792
311 BILONI FABRIZIO M M4 34 ASD CICLI GUIZZARDI 2:41:51,04 7.785
312 UCCHEDDU MICHELE M M4 35 S.g. St Joseph Monza 02x0504 2:43:17,09 7.716
313 BOCCALINI NICOLA M M4 36 V.C. SAN MARTINO IN STRADA 2:49:34,03 7.430
316 ORRU LUIGI M M5 46 US BORMIESE 2:56:02,00 7.158
317 BETTINI ANTONIO M M8 22 US BORMIESE 2:59:02,06 7.037
318 ROSSATTI FABRIZIO M M7 27 US BORMIESE 3:02:23,10 6.908
319 BRUSATI MAURIZIO M M8 23 FUNTOS BIKE NRC 3:02:32,05 6.903
321 RODRIGUEZ JOSE MANUEL M M6 33 CICLISTICA ERBESE 3:03:00,07 6.885
Organized by