Rankings

21 km road running race

Pos. Racer S Cat. Pos. Cat. Team Time Real Time Average (min/km)
1 BRADANINI MATTEO M ASM 1 DK RUNNERS MILANO 1:34:37,09 1:34:36,06 4,304
2 BELLUSCHI MICHELE M ASM 2 GROTTINI TEAM RECANATI ASD 1:34:51,01 1:34:49,01 4,31
3 MASCHERPA FRANCESCO M ASM 3 RUNNERS LEGNANO 1:37:49,05 1:37:46,04 4,395
4 ASTOLFI ANDREA M SM 1 CUS PROPATRIA MILANO TRIATHLON 1:39:07,01 1:39:05,05 4,432
5 MASSIMO GALLIANO M SM45 1 ASD ROATA CHIUSANI 1:41:16,04 1:41:03,03 4,494
6 LOMETTI MATTEO M SM 2 ASD BRANCALEONE ASTI 1:41:50,02 1:41:46,01 4,51
7 BOGHI STEFANO M SM 3 G.S.A. COMETA 1:45:11,06 1:45:09,08 5,006
8 VANOTTI MAURIZIO RAIMOND M SM35 1 CANTO DI CORSA 1:45:24,02 1:45:22,04 5,012
9 NEGRI FRANCESCO M SM35 2 U.S. SAN MAURIZIO ERBA 1:46:39,08 1:46:37,00 5,048
10 MARTINELLI ALAN M SM35 3 ATLETICA ALTA VALTELLINA 1:47:12,06 1:47:11,01 5,063
11 GILARDI SIMONE M SM 4 ASD FALCHI LECCO 1:47:28,09 1:47:26,09 5,071
12 CAMANINI CRISTIAN M SM40 1 ATLETICA FRANCIACORTA 1:48:11,01 1:48:02,04 5,091
13 MARTINELLI GIANLUIGI M SM50 1 INDIVIDUALE 1:49:58,03 1:49:50,04 5,142
14 PEREGO DAVIDE M SM 5 ASD FALCHI LECCO 1:51:05,09 1:51:03,09 5,174
15 SELLA MANUEL M SM35 4 ATL. LECCO-COLOMBO COSTRUZ 1:52:23,01 1:51:46,00 5,211
16 MORALI LUCA ANTONIO M SM50 2 GS OROBIE 1:53:39,01 1:53:33,02 5,247
17 IOZZIA IVANA F ASF 1 CORRADINI RUBIERA 1:53:43,08 1:53:38,09 5,249
18 FORLONI ERMETE M SM 6 US MALONNO 1:54:37,04 1:54:36,01 5,275
19 TURATI PAOLO M SM35 5 GRUPPO ETHOS RUNNING TEAM 1:54:47,09 1:54:40,01 5,28
20 ILLINI FIORENZO M SM50 3 ATL. ALTA VALTELLINA 1:55:15,04 1:55:09,05 5,293
21 MAINARDI DANIELE M SM 7 INDIVIDUALE 1:55:41,08 1:55:32,06 5,306
22 CLEMENTE STEFANO M SM35 6 GRUPPO ATLETICA VERBANO 1:56:02,09 1:55:46,03 5,316
23 CAPPONI THOMAS M SM40 2 ASD RUNNERS BERGAMO 1:56:28,06 1:56:25,03 5,328
24 MARANTA MAURIZIO M SM 8 ATLETICA ALTA VALTELLINA 1:56:38,02 1:56:27,02 5,332
25 RUGA ROBERTO M SM45 2 ASD ATLETICA CENTRO LARIO 1:57:14,05 1:57:08,03 5,35
26 CEREGALLI ANDREA M SM35 7 G.S. AVIS SEREGNO 1:58:27,04 1:57:56,09 5,384
27 GUSMEROLI MATTEO M SM45 3 ATLETICA ALTO LARIO ASD 1:59:00,06 1:58:50,08 5,4
28 PEDRINI FEDERICO M SM40 3 INDIVIDUALE 1:59:02,01 1:58:58,09 5,401
29 PANIGA MASSIMILIANO M SM40 4 TEAM VALTELLINA 1:59:05,08 1:58:45,05 5,403
30 ROSSINI TOMMASO M SM 9 RUNCARD 1:59:14,05 1:59:05,03 5,407
31 CAROBBIO NIVES F ASF 2 ATLETICA PARATICO 2:00:22,07 1:59:22,03 5,439
32 VALSECCHI GIAMPAOLO M SM55 1 ETHOS RUNNING TEAM 2:00:27,07 2:00:20,08 5,442
33 PREVITALI MAURO M SM40 5 SOCIETÀ CUS BERGAMO 2:00:31,07 2:00:28,04 5,444
34 CASTELLUCCIO ANTONIO M SM 10 RUNNERS COLICO 2:01:06,08 2:00:54,03 5,46
35 FRIGUET BENOIT M SM45 4 VALSUSA RUNNING TEAM 2:01:21,07 2:01:10,06 5,467
36 CARROZZINO IVANO M SM55 2 ASD MARCIACARATESI 2:01:27,08 2:01:19,05 5,47
37 BOGLIONI ANDREA M SM 11 ATLETICA FRANCIACORTA 2:01:44,10 2:01:36,04 5,479
38 MONDINI ANDREA M SM40 6 5 CASCINE CISLAGO 2:02:15,02 2:02:07,06 5,493
39 L'EPEE SARAH AIMEE F ASF 3 ATLETICA SETTIMESE 2:02:32,02 2:01:56,00 5,501
40 MORALI NICOLA M SM45 5 ATLETICA VALLE BREMBANA 2:03:06,04 2:02:59,06 5,517
41 LARATORE LUCA M SM40 7 ASD ROATA CHIUSANI 2:03:29,02 2:03:06,07 5,528
42 CONSONNI DAVIDE M SM 12 RUNNERS DESIO 2:03:44,07 2:03:35,07 5,536
43 PUSTERLA PAOLO M SM50 4 ASD MARCIACARATESI 2:03:51,02 2:03:43,03 5,539
44 CAVERZAN DIEGO M SM55 3 ATL. MONTEBELLUNA 2:05:18,10 2:05:00,03 5,58
45 PANZERI MATTEO M SM35 8 ATLETICA CESANO MADERNO 2:05:27,05 2:05:09,02 5,585
46 DAZIO LUCA M SM35 9 TEAM VALTELLINA 2:06:19,09 2:06:09,06 6,009
47 TERRANEO GIOVANNA F SF40 1 ASD MARCIACARATESI 2:06:19,09 2:06:11,03 6,009
48 GABRIELI GIANPIERO M SM55 4 ATLETICA PARATICO 2:06:56,05 2:06:42,07 6,027
49 GIGANTE ROBERTO M SM55 5 ZEROTRIUNO 2:07:06,07 2:06:56,03 6,032
50 RICO NICOLA M SM 13 RUNCARD 2:07:14,09 2:06:52,09 6,036
51 ESPOSITO MASSIMILIANO M SM45 6 ASD MARCIACARATESI 2:07:29,04 2:07:19,05 6,043
52 RUSPANTINI ROBERTO M SM55 6 GP SANTI NUOVA OLONIO 2:07:32,08 2:07:12,04 6,044
53 CIARFAGLIA DOMENICO M SM 14 CORRERE OLTRE ASD 2:07:40,08 2:07:35,09 6,048
54 CAGLIARI MANUEL M SM 15 ATLETICA GUASTALLA REGGIOLO 2:08:15,04 2:08:02,05 6,064
55 BONFADINI ARNALDO M SM 16 INDIVIDUALE 2:08:21,10 2:08:03,01 6,068
56 LAGROUNI ABDENBI M SM50 5 U.S. BORMIESE ATL. 2:08:32,02 2:08:09,09 6,072
57 GUIDO CASTELLINO M SM60 1 ASD ROATA CHIUSANI 2:09:20,06 2:08:57,02 6,096
58 LOCATELLI ANDREA M SM 17 RUNCARD 2:09:49,07 2:09:21,05 6,109
59 TOMASETTI IVANO M SM50 6 CARVICO SKYRUNNING 2:09:54,06 2:09:42,06 6,112
60 TALA MAZZINI FRANCO M SM55 7 EUROATLETICA 2:10:08,00 2:09:51,06 6,118
61 DEAVI PAOLO M SM50 7 ATLETICA VALLE DI CEMBRA 2:10:46,02 2:10:28,06 6,136
62 COLOMBO FERRUCCIO M SM45 7 SKY LARIO RUNNERS 2:10:46,09 2:10:28,05 6,137
63 RE CRISTIAN M SM45 8 G. P. TALAMONA 2:11:41,02 2:11:13,07 6,162
64 CROCI MARCELLO M SM65 1 INDIVIDUALE 2:11:43,06 2:11:31,04 6,164
65 FERRARIO DANIELE M SM45 9 ATL. PRESEZZO 2:12:44,05 2:12:17,01 6,193
66 LEONINI MORGAN M SM40 8 CANTO DI CORSA 2:13:03,08 2:12:59,03 6,202
67 CARBONE MAURIZIO M SM40 9 RUNNERS DESIO 2:13:33,09 2:13:11,06 6,216
68 LAGO LORENA F SF35 1 ATLETICA NERVIANESE 2:14:24,10 2:13:56,02 6,24
69 BESANA ALBERTO ANGELO M SM50 8 U.P.MISSAGLIA 2:16:24,09 2:16:09,04 6,298
70 TELONI DAVIDE M SM 18 ATLETICA COLLEFERRO SEGNI 2:16:45,04 2:16:28,04 6,307
71 MASCELLI LUCA M SM50 9 GUBBIO RUNNERS 2:17:14,10 2:16:53,00 6,321
72 CORRADI ROLLA NICOLÒ M SM35 10 ZENA RUNNERS ASD 2:18:08,01 2:17:56,01 6,347
73 BAAMBACE ANDREA M SM35 11 GS VILLA GUARDIA 2:19:23,03 2:18:45,06 6,383
74 RIVOLTA IVANO FRANCESCO M SM50 10 POL. TEAM BRIANZA LISSONE 2:20:02,09 2:19:43,10 6,401
75 PALMIER ANTONIO M SM55 8 EUROATLETICA 2:20:24,07 2:19:58,07 6,412
76 RIZZI CRISTINA F SF45 1 G.S.A: COMETA 2:21:12,04 2:20:58,01 6,434
77 USUELLI USUELLIASSICURAZIONI M SM45 10 POLISPORTIVA DIMICA POTENTER VIMERCATE 2:21:15,04 2:20:53,08 6,436
78 ARCERITO LORENZO M SM45 11 G.A.P. SARONNO 2:21:28,04 2:20:43,08 6,442
79 MANZI CARLO M SM50 11 GP SANTI NUOVA OLONIO 2:21:46,01 2:21:25,06 6,451
80 PIAZZALUNGA ANDREA M SM50 12 ASD RUNNERS BERGAMO 2:22:18,02 2:21:42,09 6,466
81 MORELLI ALBERTO M SM40 10 RUNNER DESIO 2:22:36,09 2:22:15,07 6,475
82 PELLEGRINELLI ALBERTO M SM45 12 ATLETICA MARATHON ALMENNO S.S. 2:22:42,06 2:22:06,09 6,477
83 GHEZZI LUCA M SM50 13 ATL. PRESEZZO 2:22:43,01 2:21:51,07 6,478
84 RAVASI SIMONE M SM35 12 TEAM VALTELLINA 2:23:08,01 2:22:35,09 6,49
85 BALOSSI MASSIMO M SM45 13 ASD POL. ROVINATA 2:23:15,09 2:22:23,03 6,493
86 GHIDINI PATRIZIA F SF50 1 K3 SSD ARL 2:23:38,05 2:23:13,07 6,504
87 GANCIA FLAVIO DOMENICO M SM50 14 PAM MONDOVI 2:24:17,07 2:23:54,03 6,523
88 FRATE MASSIMO M SM50 15 GP SANTI NUOVA OLONIO 2:24:21,05 2:24:07,03 6,525
89 POZZI STEFANO M SM50 16 TEAM OTC SSD 2:25:45,03 2:25:20,05 6,564
90 SCHIVALOCCHI LORENA F SF45 2 ETHOS RUNNING TEAM 2:25:56,09 2:25:41,06 6,57
91 BESANA DINO M SM50 17 ETHOS RUNNING TEAM 2:25:57,04 2:25:42,04 6,57
92 FUMAGALLI FLAVIO ENRICO M SM55 9 GS SANDAMIANESE 2:26:31,08 2:25:49,04 6,587
93 LANA EMANUELE MARIA M SM50 18 INDIVIDUALE 2:26:43,08 2:25:56,02 6,592
94 COMI OLIMPIO MAURIZIO M SM60 2 CANTO DI CORSA 2:26:51,09 2:26:15,06 6,596
95 ZANNI LORENZA F SF40 2 ASD RUNNERS BERGAMO 2:27:05,09 2:26:37,05 7,003
96 BERGOGNINI SAMUELE M SM 19 POLISPORTIVA G B VIGHENZI 2:27:26,10 2:27:01,08 7,013
97 POZZI MATTEO M PM 1 ATL. 87 - OGGIONO 2:27:30,06 2:27:12,09 7,015
98 POZZI LIA MARIA F SF35 2 G.A.P. SARONNO 2:27:36,00 2:27:18,02 7,017
99 ROVELLINI FEDERICA F SF 1 U.S. NERVIANESE 1919 2:27:39,09 2:27:06,09 7,019
100 RICCI ENRICO ANDREA M SM50 19 ASD ORTICA TEAM MILANO 2:28:15,09 2:27:43,04 7,036
101 GIUPPONI FABIANO M SM35 13 ATLETICA VALLE BREMBANA 2:28:22,10 2:27:51,01 7,04
102 GARIBOLDI ALESSANDRA F SF40 3 GRUPPO SPORTIVO SANDAMIANESE 2:28:49,04 2:28:09,04 7,052
103 CORBETTA VALENTINO M SM50 20 G.S. AVIS SEREGNO 2:28:52,01 2:28:21,00 7,053
104 CESANA MASSIMO M SM45 14 ATL. PRESEZZO 2:29:46,00 2:29:02,04 7,079
105 MONDELLA NAZARENO FIORENTINO M SM55 10 ASD MARCIACARATESI 2:29:47,07 2:29:29,10 7,08
106 REDAELLI DARIO M SM35 14 CANTO DI CORSA 2:29:58,09 2:29:27,02 7,085
107 TAGLIASACCHI FLEANA SAVINA F SF45 3 AG MEDIA SPORT 2:30:11,10 2:29:45,08 7,091
108 SPINA GIANLUCA M SM35 15 CIRCOLO RICREATIVO CITTANOVA 2:30:23,00 2:30:09,09 7,097
109 TREZZI ROBERTA F SF50 2 RUNNERS DESIO 2:30:33,04 2:30:03,03 7,102
110 SAMBO SABRINA F SF50 3 RUNNING OLTREPO 2:30:38,07 2:30:01,09 7,104
111 RIVA MARCO M SM40 11 3LIFE ASD 2:30:50,07 2:30:18,01 7,11
112 MARASCO VALERIA F SF35 3 TAAAAAC TEAM 2:30:52,07 2:30:35,00 7,111
113 MATINO ERICA F SF 2 POLISPORTIVA CPM 2:31:52,05 2:31:50,05 7,139
114 BRAMBILLA MILENA F SF50 4 CANTO DI CORSA 2:31:58,06 2:31:16,08 7,142
115 BRAMBILLA PAOLO M SM45 15 ASD RUNNERS COLICO 2:32:16,04 2:32:06,06 7,151
116 VALSECCHI MAURO M SM45 16 LIBERO 2:32:43,02 2:31:59,02 7,163
117 GAVAZZI DANILO M SM50 21 A.S.D. @TLETICA MEDA 014 2:33:05,09 2:32:46,06 7,174
118 GERI LORENZO M SM40 12 GS MAIANO 2:33:17,08 2:33:10,07 7,18
119 RAVA TOMMASO M SM35 16 INDIVIDUALE 2:34:07,02 2:33:30,01 7,203
120 MORETTI DANIELE M SM60 3 G.P.RHODENSE 2:34:22,06 2:33:47,09 7,211
121 AIRO' ERIKA F SF40 4 ATLETICA COLOGNO AL SERIO 2:34:23,10 2:33:45,08 7,211
122 MERALDI LUCA M SM35 17 US BROMIESE 2:34:28,09 2:34:15,08 7,214
123 COLZANI RAFFAELLA F SF55 1 ASD MARCIACARATESI 2:34:39,06 2:34:20,03 7,219
124 MORELLI FABRIZIO M SM45 17 G.S. AVIS G. BRUSAFERRI TREVIGLIO 2:34:49,02 2:34:04,06 7,223
125 OLIVA MASSIMO M SM50 22 CANOTTIERI MILANO 2:35:23,03 2:34:57,08 7,24
126 ARCURI ALESSANDRA F SF45 4 COMETA 2:35:41,09 2:35:30,04 7,249
127 SANGALLI ANGELO M SM40 13 RUNNERS DESIO 2:35:47,07 2:35:26,06 7,251
128 CESANA FERDINANDO M SM60 4 ASD AVIS OGGIONO 2:36:00,02 2:35:39,03 7,257
129 ACQUISTAPACE MONIA F SF50 5 GP SANTI NUOVA OLONIO 2:36:24,00 2:35:55,10 7,269
130 DE AMICI ENRICO M SM55 11 LA MICHETTA 2:37:03,09 2:36:13,03 7,288
131 BROVELLI GIUSEPPE M SM60 5 3LIFE ASD 2:37:13,10 2:36:42,09 7,292
132 VALSECCHI CHRISTIAN M SM40 14 EVOLUTION SPORT TEAM 2:37:33,02 2:36:51,05 7,302
133 BELOTTI PAOLO GIOVANNI M SM50 23 ASD RUNNERS BERGAMO 2:37:41,09 2:37:05,04 7,306
134 STABILE FRANCO M SM60 6 ASD AVIS OGGIONO 2:37:42,08 2:37:19,04 7,306
135 BORDOGNA ANGELO M SM50 24 RUNNING TORRE DE ROVERI 2:37:52,01 2:37:10,03 7,311
136 RUGGERI MAURO M SM60 7 POLIGOLFO 2:37:52,09 2:37:10,03 7,311
137 POZZI GIANMARIO M SM50 25 RUNCARD 2:38:52,08 2:38:27,03 7,339
138 DI MARO DOMENICO M SM60 8 ASD AVIS OGGIONO 2:40:03,10 2:39:45,10 7,373
139 BELLUSCI VITO M SM55 12 G.P.RHODENSE 2:40:37,09 2:40:04,06 7,389
140 RINALDI PAOLA F SF 3 ASD RUNNERS BERGAMO 2:40:52,10 2:40:24,09 7,397
141 SIRONI STEFANO M SM45 18 3LIFE ASD 2:41:02,05 2:40:25,03 7,401
142 BRIOSCHI MASSIMO M SM50 26 G.P.RHODENSE 2:41:32,00 2:41:27,01 7,415
143 BRITTA PIETRO M SM65 2 EUROATLETICA 2:42:05,07 2:41:47,04 7,431
144 CONTERNO MONICA F SF50 6 ASD ROATA CHIUSANI 2:42:11,10 2:41:27,05 7,434
145 ROSSI VERENA F SF 4 BERGAMO STARS ATLETICA 2:42:20,03 2:41:53,03 7,438
146 PIANESE GIANFRANCO M SM50 27 ASD RUNNERS BERGAMO 2:42:35,07 2:42:04,07 7,446
147 ACCORIGI BARBARA F SF45 5 CANTO DI CORSA 2:42:50,02 2:42:10,06 7,452
148 PALONI MICAELA F SF45 6 ASD RUNNERS BERGAMO 2:42:59,03 2:42:10,00 7,457
149 DACOMO NICO M SM40 15 AS BIO CORRENDO AVIS 2:42:59,09 2:42:04,08 7,457
150 CARNERI GIORGIO M SM55 13 G.S. ROVELLO PORRO 2:43:02,07 2:42:13,04 7,458
151 GALLI MICHELE M SM50 28 K3 SSD ARL 2:44:19,03 2:43:52,02 7,495
152 RAVASI ABBONDIO M SM50 29 ASD TEAM PASTURO 2:44:29,03 2:44:05,03 7,5
153 GAGLIO GIUSEPPE M SM50 30 ATL. PRESEZZO 2:44:48,08 2:43:55,06 7,509
154 RECALCATI SARA F SF50 7 ASD AVIS OGGIONO 2:45:07,03 2:44:53,03 7,518
155 NORBIATO MAURA F SF40 5 ATLETICA NOVESE 2:45:20,10 2:44:26,10 7,524
156 SCARSI FLAVIO M SM45 19 INDIVIDUALE 2:45:22,05 2:44:55,07 7,525
157 SORTE MANUELA F SF45 7 ASD RUNNERS BERGAMO 2:45:28,03 2:44:48,00 7,528
158 DI SALVO SILVIA F SF55 2 ASD ROATA CHIUSANI 2:46:26,03 2:45:38,03 7,555
159 COLOMBO ANNALISA F SF45 8 G.A.P. SARONNO 2:46:27,02 2:46:01,02 7,556
160 SALA DAVIDE M SM50 31 EUROATLETICA 2002 2:46:42,06 2:45:51,02 7,563
161 CAPELLI GIUSEPPE M SM55 14 CANTO DI CORSA 2:46:47,05 2:46:08,04 7,565
162 CIRMI BARBARA F SF45 9 ROAD RUNNERS MILANO 2:47:25,00 2:46:46,02 7,583
163 CANTÙ IVAN M SM50 32 INDIVIDUALE 2:47:31,08 2:47:14,10 7,587
164 DE MARCO ROBERTO M SM55 15 GRUPPO PODISTICO VIGARANESE A.S.D. 2:47:39,03 2:46:46,09 7,59
165 FRASSONI PAOLO M SM55 16 ATL. PRESEZZO 2:47:57,00 2:47:05,05 7,599
166 CARRERA EGIDIO M SM50 33 EUROATLETICA 2:48:46,10 2:47:56,02 8,022
167 SANTINI CHIARA F SF55 3 ATLETICA FAVARO SP 2:49:40,03 2:49:07,02 8,048
168 CIRILLO DOMENICO M SM45 20 FIDAL RUNCARD 2:49:56,03 2:49:08,08 8,055
169 MOIA GRAZIANO M SM50 34 EUROATLETICA 2002 2:49:59,06 2:49:12,09 8,057
170 VALLE SILVANO M SM50 35 RUNNING TORRE DE ROVERI 2:50:06,01 2:49:25,05 8,06
171 FONTANA FRANCESCA F SF40 6 PONTELUNGO 2:50:06,06 2:49:16,07 8,06
172 CUCCHETTI MARIO PIERO M SM50 36 RUNAWAY 2:50:21,07 2:49:25,08 8,067
173 RUSSO MASSIMO M SM50 37 ADDA RUNNING TEAM 2:50:27,08 2:49:49,06 8,07
174 CASOLA YARI M SM35 18 RE-PLAY 3.0 ASD 2:50:53,01 2:50:20,06 8,082
175 GATTI VERDIANA F SF 5 RUNCARD 2:51:28,07 2:50:30,09 8,099
176 RIVA ITALO M SM60 9 ASD AVIS OGGIONO 2:51:51,06 2:51:33,06 8,11
177 MELAI LUCA M SM50 38 RUNNER VARESE 2:52:22,04 2:51:53,06 8,125
178 LINETTI MILENA F SF50 8 ATLETICA PARATICO 2:52:32,04 2:52:04,04 8,13
179 INVERNIZZI ALBERTO M SM50 39 ASD POL. ROVINATA 2:52:38,09 2:51:52,09 8,133
180 PIAZZI PAOLO M SM55 17 K3 SSD ARL 2:52:44,03 2:52:08,10 8,135
181 BARTOLI LAURA F SF50 9 ALZAIA NAVIGLIO RUNNERS 2:52:49,01 2:52:10,03 8,138
182 PRATO SIMONA F SF50 10 CANOTTIERI MILANO 2:53:00,03 2:52:26,05 8,143
183 PASSERINI DANIELE ANGELO M SM50 40 CANTO DI CORSA 2:53:01,08 2:52:20,06 8,144
184 GHIDINELLI LOREDANA F SF40 7 ATL. PERTICA BASSA 2:53:03,04 2:52:16,09 8,144
185 PRINCIGALLI PIERLUCA M SM55 18 ALZAIA NAVIGLIO RUNNERS 2:53:32,04 2:52:31,09 8,158
186 ALGAROTTI CLAUDIO M SM65 3 RUNNING TORRE DE ROVERI 2:54:24,05 2:53:41,05 8,183
187 PALMIERI MARTINO M SM65 4 EUROATLETICA 2:54:24,05 2:53:58,09 8,183
188 PALLAVICINI LEONARDO M SM50 41 INDIVIDUALE 2:54:34,10 2:53:49,05 8,188
189 ROGNONI MARCO FELICE M SM55 19 GOLFO DIANESE ULTRA RUNNERS 2:54:39,06 2:53:40,05 8,19
190 ROVAGNATI ADELIO M SM55 20 ASD AVIS OGGIONO 2:54:40,03 2:53:38,09 8,191
191 COGLIATI ALESSANDRO M SM45 21 POLISPORTIVA SALUS 2:54:49,09 2:54:06,00 8,195
192 FLORA MAURO M SM60 10 MARATONELLA ASD 2:54:53,01 2:54:11,00 8,197
193 RASELLA MARCO M SM55 21 ATLETICA ALTO LARIO ASD 2:55:34,10 2:54:30,08 8,217
194 DOWGIALLO MAGDALENA F SF45 10 GRUPPO MARCIATORI DESIO 2:58:51,09 2:58:02,06 8,31
195 TIOZZO BON GINO M SM55 22 INDIVIDUALE 2:59:27,08 2:58:37,04 8,328
196 FERRARI GIUSEPPE M SM60 11 GRUPPO PODISTI LOGRATO 2:59:38,03 2:58:45,07 8,333
197 MASTROMONACO LUIGI FRANCESCO M SM60 12 EUROATLETICA 3:00:08,05 2:59:23,01 8,347
198 RECALCATI ROBERTO M SM55 23 GRUPPO ETHOS RUNNING TEAM 3:00:56,00 3:00:05,09 8,37
199 DI VAIO DANIELA F SF55 4 GS AVIS SEREGNO 3:01:32,02 3:01:14,05 8,387
200 LIMONTA LORIS M SM 20 NESSUNA 3:02:06,02 3:01:19,05 8,403
201 COLCIAGO CARLA F SF55 5 AMICI DELLO SPORT BRIOSCO 3:02:48,06 3:02:20,08 8,423
202 MARIANI GIORGIO M SM60 13 ATL TEAM BRIANZA 3:05:20,04 3:04:47,05 8,495
203 LISSONI CRISTINA F SF40 8 RUNNERS DESIO 3:06:03,09 3:04:35,00 8,516
204 PICCOLOTTO ANTONIO M SM60 14 RUNNERS DESIO 3:06:04,07 3:04:36,10 8,517
205 FOSSATI DANIELE M SM45 22 ASD RUNNERS DESIO 3:06:04,07 3:05:50,01 8,517
206 NUCCI ALESSANDRO M SM50 42 EUROATLETICA 3:06:28,00 3:05:38,08 8,528
207 LUSSANA ALESSANDRA F SF50 11 ATLETICA LA TORRE 3:06:50,01 3:06:04,06 8,538
208 PELLEGRINI CARLO M SM70 1 INDIVIDUALE 3:07:15,02 3:06:37,04 8,55
209 SGOBINO GIORGIO M SM60 15 GRUPPO PODISTICO VIGARANESE A.S.D. 3:09:38,05 3:09:06,02 9,018
210 BRUGA GUENDALINA F SF35 4 RUNCARD 3:09:43,04 3:08:56,08 9,021
211 CIVOLANI PAOLO M SM55 24 ATETICA CORRIFERRARA 3:11:27,06 3:10:55,02 9,07
212 TIEGHI CHIARA ANGELA F SF65 1 RUNNER VARESE 3:11:55,09 3:10:55,08 9,084
213 BORGHESI PAOLO M SM60 16 NUOVA VIRTUS 3:11:56,04 3:11:26,08 9,084
214 RAVAGNANI MARCO M SM45 23 INDIVIDUALE 3:12:42,09 3:11:50,02 9,106
215 DAMETTI DANIELA F SF50 12 ROAD RUNNERS MILANO 3:12:56,09 3:12:08,04 9,113
216 TERRANEO RICCARDO M SM55 25 ATLETICA ALTO LARIO ASD 3:13:07,00 3:12:04,03 9,118
217 BECCARIA GIANCARLO M SM65 5 MARATHON CLUB IMPERIA 3:13:52,02 3:13:14,04 9,139
218 BRIOSCHI FAUSTO M SM70 2 INDIVIDUALE 3:14:58,06 3:13:55,08 9,171
219 MAGGI WALTER M SM55 26 ASD AVIS OGGIONO 3:15:52,06 3:15:02,06 9,196
220 VAVASSORI ILARIA F SF50 13 RUNCARD 3:16:05,08 3:15:21,05 9,203
221 CIRILLO ANTONIO RAIMONDO M SM50 43 RUNCARD 3:16:07,08 3:15:23,04 9,204
222 BERNABE' DAVIDE M SM40 16 INDIVIDUALE 3:18:12,02 3:17:10,03 9,263
223 AGNUSDEI GIUSEPPE M SM50 44 EUROATLETICA 3:18:43,02 3:17:48,10 9,278
224 GHIONI MARIA GABRIELLA F SF60 1 RUNNERS DESIO 3:19:29,05 3:18:13,04 9,3
225 REPETTI PAOLA F SF40 9 ATLETICA NOVESE 3:21:29,08 3:20:34,01 9,357
226 SOLLAKU REZARTA F SF40 10 ADDA RUNNING TEAM 3:21:35,08 3:20:50,05 9,36
227 PIROVANO SILVIA F SF60 2 SANDAMIANESEMI204 3:21:44,05 3:21:05,05 9,364
228 CORTELLETTI DANIELA F SF45 11 TRENTINO RUNNING TEAM 3:22:34,00 3:21:30,10 9,388
229 BRIDI ALESSANDRO M SM50 45 TRENTINO RUNNING TEAM 3:22:35,01 3:21:34,04 9,388
230 TIENGO LUIGINO M SM55 27 RUNNING OLTREPO 3:23:10,08 3:22:27,05 9,405
231 TAMELLIN TIZIANO M SM55 28 EUROATLETICA 3:23:20,05 3:22:29,05 9,41
232 VENTRE CARMELO M SM55 29 ASD RUNNERS BERGAMO 3:25:07,06 3:24:07,01 9,461
233 DAGNA EMANUELA F SF60 3 RUNNERS DESIO 3:27:34,04 3:26:06,09 9,531
234 MONTRASIO DANIELA F SF50 14 RUNNERS DESIO 3:29:07,03 3:27:34,03 9,575
235 NEGRI PATRIZIA F SF60 4 MARATHON CLUB IMPERIA 3:29:37,09 3:28:56,08 9,589
236 FERRARI BARBARA F SF50 15 ASD RUNNERS BERGAMO 3:29:44,06 3:28:46,06 9,593
237 FERRARI CARLOTTA F SF 6 GRUPPO PODISTI LOGRATO 3:31:58,04 3:30:56,09 10,056
238 FRIGERIO PAOLA F SF45 12 G.P.VILLASANTESE 3:32:55,05 3:31:53,00 10,084
239 PEZZALI FEDERICA F SF55 6 GRUPPO PODISTI LOGRATO 3:33:41,02 3:32:39,03 10,105
240 MARIANI ANNAMARIA F SF50 16 AMATORI LECCO 3:36:01,10 3:35:07,03 10,172
241 DAVERIO ROBERTO M SM50 46 ASD ATLETICA CESANO MADERNO 3:37:52,01 3:36:50,02 10,225
242 MARINONI GABRIELE M SM50 47 ASD AVIS OGGIONO 3:38:34,03 3:37:53,08 10,245
243 GUERCI GIORGIO M SM60 17 ATLETICA ALTO LARIO ASD 3:40:30,09 3:38:38,07 10,3
244 PAGLIARO MARISA M SM65 6 INDIVIDUALE 3:46:30,03 3:45:25,04 10,472
245 DOMEDI ORESTE M SM65 7 ASD AVIS OGGIONO 3:48:28,06 3:47:28,09 10,528
246 MARCHESANO GIORGIO M SM75 1 MARUNNERS 3:53:09,08 3:53:09,08 11,062
247 BASILICO FABRIZIO M SM45 24 FRIESIAN TEAM 3:58:24,01 3:57:16,10 11,211
248 DUBINI SARA F SF45 13 RUN CARD 3:58:26,08 3:57:17,08 11,213
249 PELLEGATTA LAURA F SF55 7 RUNNERS DESIO 4:00:14,05 3:59:23,09 11,264
250 MARIANI DARIO M SM65 8 RUNNERS DESIO 4:00:15,06 3:59:00,08 11,265
251 MARTINONI UGO M SM45 25 ATLETICA ALTO LARIO ASD 4:13:52,03 4:12:00,01 12,053
252 MINATTA EDOARDO M SM40 17 ATLETICA ALTO LARIO ASD 4:13:53,10 4:11:59,07 12,054
253 ROSSI STEFANO M SM55 30 RUNCARD 4:15:53,01 4:14:43,07 12,111
254 GILARDONI FULVIA F SF50 17 ATLETICA ALTO LARIO ASD 4:18:45,06 4:16:52,06 12,193
255 CARRARA DANILO GIORGIO M SM60 18 ATLETICA ALTO LARIO ASD 4:18:46,04 4:16:54,02 12,194
Organized by